Fórum - Téma


Výměna žárovek v přístrojové desce Espace III


Fórum Espace III Výměna žárovek v přístrojové desce Espace III

Manuály  |  Inzerce  |  Model Renault Espace III J66/JE  |  Naše vozidla2017-01-24 15:20:10

1997 - 2003

Co budeme potřebovat?

  • nakoupit žárovky. Těch je celkem 20 ks, z toho o podsvícení displeje se starají stejné žárovky jako do parkovacích světel (8 ks obyčejných, pro displej hodin kupte 2 ks slabších 2W žárovek), zatímco do kontrolek patří klasické kontrolkové žárovičky (podle výbavy 8 - 10 ks)
  • šroubovák s nástavcem Torx (hvězdička). Přesné označení nástavce jsem nezjistil, ale když si v železářství koupíte bratru za 100 Kč celou sadu, určitě tam ten správný bude.

Postup demontáže:

1. Tahem za hranu krytu reproduktoru jej vyjměte. Je přidělaný na třech zácvacích a chce to větší sílu (s citem a postupně vycvakněte všechny tři. Totéž udělejte na druhé straně.

2. V rozích držáku reproduktoru vyšroubujte 3 černé šrouby, reproduktor zvedněte a odpojte konektor. Odložte někam, kde na něj nešlápnete.

3. Nyní už horní kryt přístrojovky drží jen ve třech zácvacích nad displejem. Mírným tahem nahoru je vycvakněte a celý kryt opatrně vyndejte z auta (nebo položte na zadní sedadla). Tím se odkryl bílý modul palubního displeje.

4. Modul displeje je přišroubovaný třemi zinkovanými (zlatými) šrouby k plexisklu kryjícímu displej. Opatrně je odšroubujte (ať vám nespadnou do útrob přístrojovky).

5. Zbývají dva skryté šrouby. Ty najdete pod kostkami molitanu na zadní části modulu displeje. Kostky opatrně odtrhněte od lepidla (stačí částečně) a vyšroubujte pod každou z nich jeden černý šroub. Ten je kratší, takže jej snadno poznáte, až budete přistrojovku zase smontovávat zpět. Nyní můžete modul tahem k přednímu oknu vyjmout (drží už jen na kabelech) a pootočit zadní částí k sobě.

6. Žárovky jsou upevněny v bajonetových objímkách. Pootočením objímky ji uvolníte a můžete vytáhnout. Samotnou žárovku jednoduše vytáhněte z objímky prsty.

Jakmile jsou všechny spálené žárovky vyměněny, můžete vyzkoušet jejich funkčnost a obráceným postupem vše zase smontovat zpátky.

2017-06-19 07:41:19

rendík: Děkuji za podrobný návod.Jdu do toho.Dám vědět jak jsem dopad. Ještě jsem si vzpomněl ,že přestal ukazovat teploměr venkovní teplotu,chvilku ukazoval různé teploty,nakonec přestal ukazovat úplně.Ten teploměr co jsem už sondoval je ukryt někde v zrcátku.Mohl bych ještě poprosit o montážní návod a kde mám hledat závadu. Díky

2017-06-19 17:57:46

bartic: http://autodily.mjauto.cz...mac-venkovni-teplota.html

buď špatný čidlo nebo kabeláž, rozeber zrcátko a uvidíš

Když sklopíš zrcátko k oknu, objevíš u kloubu velký imbus, co vede pod palubku a po otevření kapoty, odšroubuj dva torxy na hraně blatníku


Odpovědět