Fórum - Téma


Silentblok motoru a stabilizátory


Fórum Clio II Silentblok motoru a stabilizátory

Manuály  |  Inzerce  |  Model Renault Clio II X65  |  Naše vozidla2017-06-18 12:27:29

Zdravím, léta utíkají a km přibývají a tak se přiblížila výměna silentbloku motoru na straně spolujezdce. Při nastartování se motor zatřese a do zatáčku to vrže. Už jsem nato byl upozorněn na STK. Předpokládám, že stačí sundat kryt motoru, oddělat šrouby, přizvednout motor, vyměnit a složit ne? Dál mě čekají stabilizátory. Jsou už KO. Předpokládám, že bude lepší zvednout celý předek do vzduchu, aby byla obě kola nahoře. Jinak mě bude tyč neustále přetlačovat že? Díky za praktické rady a poznatky

A když už jsem u toho. Z auta mě trochu teče olej kolem odlučovače oleje. Kolem té trubky, co je nasunutá do motoru, je to prostě volný a kolem to vzlíná ven a teče. Máte nějakou zkušenost, čím to zatěsnit? Chce to asi celý sundat, odmastit a dát tam nějaký silikon?

2017-06-18 13:51:53

nedávno jsem s tím silentblokem šachoval u motoru 1.5 dci, strčíš hever pod motor, přizvedneš kousíček ať se povol, ten silentblok, sundáš plastový dekl, a povolíš 4 šrouby na držáku motoru ale pomalu a po částech rovnoměrně všechny najednou, tak samo při utahování, jinak si utrhneš závit jako já. Jak sundáš ty šrouby tak pak matice na silentbloku a můžeš ho vytáhnout. každopádně z vlastní zkušenosti , ten nepříjemný pohyb při vypínání motoru, rozjezdu, a třas zapříčinil spodní silenblok (kost)

ten spodní je na kontrolu/výměnu úplně jednoduchý, koukneš pod auto a zatřeseš rukou motorem, jak se pohne a objeví se v něm prasklinky tak to má za sebou a to pak jen 2 šrouby a je venku.

2017-06-18 15:27:58

http://cs.renault-club.cz...zeni-motoru-clio-ii-20406

http://cs.renault-club.cz...ceni-motoru-clio-ii-20407

http://cs.renault-club.cz...-motoru-vymena-clio-19418

http://cs.renault-club.cz...clio-ii-1-5-dci-k9k-19167

http://cs.renault-club.cz...bilizacni-tyce-clio-18183

Hlavně že se sem dávají videa a nikdo asi nečte fórum

2017-06-19 08:33:13

dobrý den.

vydea se my velice pěkná,jen tak dál.

2017-06-19 09:32:14

Za videa díky, částečně to na moji otázku odpovědělo. Tj. motor stačí podložit a sundat držk z motoru a následně i silentblok. Spodek dobrý, jsem rád, že to tam samo vypadne. Stabilizační tyče jsem nakonec našel kousek jinde. Tam to bude chtít opravdu obě kola do vzduchu. Nevíte co s tím odlučovačem? Jaký silikon nato použít? Asi by postačil ten červený, co se používá na těsnění motorů a vany že? Zkusím udělat pár fotek a nebo video, až to budu měnit. Dám to na YT a potom sem, Třeba se to bude někomu hodit.


Odpovědět