Články


Znovuzrození Renaultu R5

2011-03-22 Přečteno: 2 475x

R5 znovu na scéně?

Renault uvažuje o vývoji supermini inspirovaného původním modelem R5, které by se mělo stát elegantním soupeřem pro vozy jako je Citroën DS3, Mini či Fiat 500. Znovuzrozená R5 by měla po boku čtvrté generace modelu Clio a modelu Twingo doplnit segment malých vozů.

Historický „best – seller“

R5 byla první moderní supermini - hatchback se třemi dveřmi je stále považován za husarský kousek v oblasti stylingu. R5 se stala evropským nejlépe prodávaným vozem roku 1970 a byla populární až do roku 1985, kdy byla nahrazena vzhledově velmi podobným modelem Supercinq.

Na plánech se pracuje

Plány na novou R5 jsou ve velmi rané fázi a to zejména proto, že má v současné době Renault na práci vývoj nových modelů a program na výrobu elektrického vozidla. Přesto je však podle mnohých odborníků znovuzrození populární R5 skvělým obchodním tahem, díky své dobré historii by neměla mít novinka problém se na trhu prosadit.

Pouhé retro?

Očekává se, že Renault zachová původní ráz tohoto modelu, výsledek by snad ale neměl sklouznout do pouhé retro kopie původní verze. V plánu jsou například obdélníkové světlomety, štíhlá mřížka chladiče či speciální nárazníky tlumící lépe nárazy. Interiér by měl být lákavý s velmi vysokou úrovní provedení, využito by mělo být celé škály nejrůznějších materiálů, tak aby byl pro zákazníky vůz co nejvíce přitažlivý.

Kdy se dočkáme?

S nejvyšší pravděpodobností by měla být nová R5 postavena na platformě využívané dnešními vozy Clio a Clio 4. Nedá se však očekávat, že bychom se novinky mohli dočkat ještě před rokem 2014.

 

Zdroj : www.autocar.co.uk

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault 5

Renault 5

Toto je článek o modelu Renault 5


Články