Články


Renault Zoe ZE Concept – zdraví prospěšný automobil

2011-04-13 Přečteno: 1 321x

Další fotografie odhaleny

Renault si pro všechny své příznivce přichystal novou dávku fotografií vozu Renault Zoe ZE Concept, který byl prvně odhalen již v roce 2009 jako jeden z elektrických automobilů budoucnosti. Renault má v plánu začít tento automobil sériově vyrábět již v roce 2012, a tak se pravděpodobně ještě dočkáme mnohem větší marketingové kampaně.

Tichý elektromotor

Renault Zoe ZE Concept je poháněn elektromotorem o výkonu 74 kW (94 koní), jenž vydává nulové množství emisí a je také neuvěřitelně tichý. Automobil se nabíjí velice rychle – postačí Vám 20 minut. Úplné nabití pak zabere 4 – 8 hodin.

Snadná výměna baterií

Koncept disponuje užitečným systémem „Quickdrop“, díky kterému prázdnou baterii jednoduše vyměníte za náhradní předem nabitou baterii – zkrátka jako u fotoaparátu.

Funkční střecha

Působivá střecha nemá jen dekorační účel, je totiž vysoce funkční. Slouží jako ochrana, která izoluje vnitřek vozu od tepla i chladu, napomáhá optimálnímu chodu klimatizace a navíc využívá energii z fotovoltaických článků.

Spolupráce s L‘ Oréal

Koncept tohoto vozu se velice zalíbil firmě L‘ Oréal, známou svými kosmetickými produkty. Ta hledala vůz, který by nejen dobře vypadal, ale byl také citlivý k životnímu prostředí - Renault Zoe ZE Concept se svými nulovými emisemi se ukázal být tím pravým.

Jízdou ke zdraví

Díky spolupráci těchto dvou značek Vás bude jízda tímto vozem ozdravovat – klimatizace byla nastavena tak, aby udržovala Vaši pleť svěží a hydratovanou. Dále pak filtry uvnitř vozu pomáhají zachytávat nečistoty z ovzduší a elektrický systém rozptylující éterické oleje zaručí, že se budete během jízdy cítit uvolněně a bděle.

Automobily budoucnosti

Elektrické automobily jsou vozy budoucnosti a získávají si popularitu i díky daňovým úlevám na emise CO2. Problémem přestává být i dobíjení, neboť se stále hledají nové a nové způsoby, jak zajistit dostatečnou elektrickou síť tak, abyste nebyli odkázáni pouze na domácí zásuvky. Elektrické vozy si navíc získaly oblibu i u politiků a celá řada států jejich výrobu maximálně podporuje.

 

Zdroj : www.leftlanenews.co.uk

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články