Články


Renault v březnu ukáže oplastovanou verzi Scenicu

2013-02-05 Přečteno: 775x

  

Nový automobil je postaven na nyní již výběhovém modelu Scenic. Ten se vyrábí od roku 2009. Vůz, který má v názvu slovo XMOD, sází na „outdoorový“ vzhled - černé plasty najdete na předním nárazníku, na bocích vozidla a koneckonců i vzadu. Standardem jsou i černé ližiny a za zmínku stojí i nová přední integrovaná LED světla. 

Scenic XMOD bude mít poháněná výhradně přední kola, Renault ale připravil alespoň vychytávku v podobě technologie Grip Xtend. Jde o elektronický systém, který upravuje kontrolu trakce při jízdě na horším povchu. Kromě cestování po běžných silnicích je zde nastavení pro nezpevněný povrch a pak tzv. „Expert mode“, při kterém řidič pouze dle potřeby přidává plyn a automobil se stará o brždění .

   Zajímavostí je, že proti běžné verzi Scenicu se mírně zvětšil zavazadlový prostor  na 588 litrů. O motorech zatím Renault obšírněji nehovořil, potvrzený je pouze benzínový čtyřválec 1,2 TCe s výkonem 130 koní. Světovou premiéru si nový Renault odbude v březnu na mezinárodním autosalonu v Ženevě.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články