Články


Renault po třech letech přestal vyrábět elektrický Fluence Z. E.

2014-02-01 Přečteno: 920x

První elektrický model v nabídce Renaultu se koncem minulého roku přestal vyrábět. Důvodem byl nezájem zákazníků. Vloni se celo světově prodalo pouhých 917 kusů tohoto elektrického sedanu.

Fluence Z. E. (Zero Emission), do konce loňského roku vyráběný v turecké Burse, technicky vychází z klasického Fluence. Tedy velkého a levného sedanu. Rozdílem je samozřejmě absence spalovacího motoru, namísto něj je zde elektromotor o výkonu 70 kW. V zadu v automobilu jsou 280 kilogramů těžké Li-Ion baterie, kvůli kterým se prodloužila záď o 13 centimetrů.

Dojezd na plné nabití baterií činil normovaně naměřených 185 km, v praxi tato hodnota byla cca o 60 kilometrů nižší. Elektrický fluence se prodává od května 2011, v česku se tento model oficiálně nenabízel.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Renault Fluence

Toto je článek o modelu Renault Fluence

Test Renaultu Fluence 1,6 dCi: hodně prostoru za slušné peníze

Renault Fluence prošel po třech letech od svého uvedení decentním omlazením. Změnila se zejména příď, uvnitř jsou změny spíše kosmetické - jiný rychloměr, pro dražší výbavy multimediální systém Renault R-Link s dotykovou obrazovkou.

Testovaný exemplář měl mimochodem jednodušší provedení, které třebaže zvládne přehrávat MP3 soubory z USB vstupu či CD, má nepříjemné ovládání prostřednictvím malých ...

Nový Renault Fluence, dynamický a technologický

Renault Fluence vyvinutý ve spolupráci a inženýry skupiny a uvedený na trh na konci roku 2009, je tří prostorový statutární sedan s mezinárodním určením. S celkovým počtem 255 000 vozidel uvedených do provozu ve více než 80 zemí světa se rychle stal neodmyslitelnou součástí každého trhu.

O tři roky později uvádí Renault na trh nový Renault Fluence ,který má jako facelift posílit ofenzivu společno...


Články