Články


Renault Mégane s časem 7:54 znovu kraluje předokolkám v Zeleném pekle

2014-07-03 Přečteno: 1 260x

Slavná Severní smyčka Nürburgring, přezdívaná Zelené Peklo, je nejtěžší závodní tratí na světě. Rekordní čas mezi automobily s předním pohonem dlouhá léta držel Renault Mégane RS, aby jej letos překonal Seat Leon Cupra. A nyní se opět na trůn vrací Mégane.

Nürburgring, legendární německý okruh, je místem, kde zkouší své modely mnoho automobilek. Ty se pak rády chlubí časy, které jejich testovací jezdci zajeli na Severní  smyčce. Zatáčkovitá trať je dlouhá bezmála 21 kilometrů a nejlepší auto světa s výbornými řidiči za volantem ji zvládají pod osm minut.

Mezi auty s předním pohonem se na vrchol opět postavil Renault Mégane RS, nyní v úpravě RS 275 Trophy. Jednadvacet kilometrů zeleného pekla tento francouzský hot hatch obkroužil za 7 minut, 54 sekund a 36 setin. Připomeňme, že Leon Cupra zajel čas 7 minut, 58sekund a 40 setin, rozdíl je tedy čtyřsekundový.

V čem se liší Mégane RS v edici 275 Trophy      

Nejvíce podstatnými změnami v edici 275 Trophy je mechanický samosvorný diferenciál a nově naladěný podvozek, který za nezveřejněný  příplatek může být osazen nastavitelnými tlumiči Öhlins Road & Track.

K dostání pro tento model jsou i sportovní pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2, jiný i výfukový systém, který dodal známý slovinský výrobce  Akrapovič. Devatenáctipalcová kola pocházejí ze závodních verzí Renaultu Mégane.

Výkon čtyřválcového dvoulitru povyskočil o deset koní na nynější 275 k ( 205kW) při 5500 otáčkách. Točivý moment má nejvyšší hodnotu 360 Nm, spotřeba paliva zůstala stejná jako u výchozí verze , tj. 7,5 l /100km.Poprvé se rekordní Mégane ukáže zanedlouho v Goodwoodu na tradičním Festivalu rychlosti (26.-29. Června). Prodejní cena zatím oznámena nebyla, prodávat se bude ve dvacítce zemí po celém světě.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault Mégane III X95/X32

Renault Mégane

Toto je článek o modelu Renault Mégane III X95/X32

Renault svolává po celém světě téměř půl miliónu vozů k opravě

Francouzská automobilka Renault svolává po celém světě téměř půl miliónu vozů Mégane II Grandtour, aby mohla opravit upevnění střešního spoileru. Informoval o tom automobilový časopis Auto Service Praxis. Jeho zprávu podle agentury DPA později potvrdila mluvčí podniku.

Opatření se týká všech vozů Mégane II Grandtour vyrobených v letech 2003 až 2009. Oprava u smluvních prodejců Renaultu podle časo...

Renault Mégane facelift 2012

Renault Mégane prošel faceliftem, mezi nejvýznamnější změny patří úprava motoru, nová komfortní a bezpečnostní výbava a několik menších změn na vnějším designu. Prodej omlazené verze bude zahájen v březnu, mezi konkurenty patří například VW Golf či Ford Focus.

Změny designu pro Mégane modelového roku 2012 jsou poměrně decentní - nejvýraznější novinkou je použití technologie LED pro denní svícení,...

Renault Mégane RS 265 Trophy

Renault představil novou edici, která vychází ze sportovně pojatého Méganu RS. Limitovaná edice Méganu s názvem RS 265 Trophy nabídne posílený motor na 265 koní a nejvyšší rychlost 254 km/h. Limitovaná edice 500 kusů se ale do České republiky nedostane.

Mezi hlavní změny patří mírné posílení výkonu motoru - vyšší plnící tlak turbodmychadla zajišťuje zvýšení na 265 koní a 360 Nm točivého momentu. ...


Články