Články


Renault Mégane RS 265 Trophy

2011-10-10 Přečteno: 1 470x

Renault představil novou edici, která vychází ze sportovně pojatého Méganu RS. Limitovaná edice Méganu s názvem RS 265 Trophy nabídne posílený motor na 265 koní a nejvyšší rychlost 254 km/h. Limitovaná edice 500 kusů se ale do České republiky nedostane.

Mezi hlavní změny patří mírné posílení výkonu motoru - vyšší plnící tlak turbodmychadla zajišťuje zvýšení na 265 koní a 360 Nm točivého momentu. To je o 15 koní a 20 Nm více než u základního modelu Mégane RS.

Vyšší výkon znamená zlepšení dosahovaných časů - sprint z klidu na 100 km/h zvládne Mégane z limitované edice o 0,1 vteřiny rychleji za rovných šest vteřin. Nejvyšší rychlost povyskočila o 4 km/h na současných 254 km/h. Spotřeba paliva nepatrně poklesla na 8,2 litru na sto kilometrů.

Edici 265 Trophy poznáte podle černé střechy a nového zadního spoileru. Černá litá kola s drobným červeným kruhem mají rozměr 19 palců. Nové jsou i pneumatiky Bridgestone Potenza RE050A s asymetrickým vzorkem (ten snižuje valivý odpor a má i lepší vlastnosti na mokré vozovce).

Limitovaná edice bude k dostání ve žluté, šedé, bílé nebo černé metalíze. Začne se prodávat koncem června, do České republiky ovšem nedorazí ani jeden z pěti stovek exemplářů. Zájemci si tak musí zajet do sousedního Německa či Rakouska. Cena činí 35 tisíc euro, tj. v přepočtu zhruba 875 000 korun.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault Mégane III X95/X32

Renault Mégane

Toto je článek o modelu Renault Mégane III X95/X32

Renault Mégane s časem 7:54 znovu kraluje předokolkám v Zeleném pekle

Slavná Severní smyčka Nürburgring, přezdívaná Zelené Peklo, je nejtěžší závodní tratí na světě. Rekordní čas mezi automobily s předním pohonem dlouhá léta držel Renault Mégane RS, aby jej letos překonal Seat Leon Cupra. A nyní se opět na trůn vrací Mégane.

Nürburgring, legendární německý okruh, je místem, kde zkouší své modely mnoho automobilek. Ty se pak rády chlubí časy, které jejich testovací ...

Renault svolává po celém světě téměř půl miliónu vozů k opravě

Francouzská automobilka Renault svolává po celém světě téměř půl miliónu vozů Mégane II Grandtour, aby mohla opravit upevnění střešního spoileru. Informoval o tom automobilový časopis Auto Service Praxis. Jeho zprávu podle agentury DPA později potvrdila mluvčí podniku.

Opatření se týká všech vozů Mégane II Grandtour vyrobených v letech 2003 až 2009. Oprava u smluvních prodejců Renaultu podle časo...

Renault Mégane facelift 2012

Renault Mégane prošel faceliftem, mezi nejvýznamnější změny patří úprava motoru, nová komfortní a bezpečnostní výbava a několik menších změn na vnějším designu. Prodej omlazené verze bude zahájen v březnu, mezi konkurenty patří například VW Golf či Ford Focus.

Změny designu pro Mégane modelového roku 2012 jsou poměrně decentní - nejvýraznější novinkou je použití technologie LED pro denní svícení,...


Články