Články


Renault Captur, úspěšná cesta městského crossoveru podle Renaultu

2014-03-28 Přečteno: 1 354x

Crossovery v segmentu B tvoří velmi mladý trh, který vzniknul v roce 2010 s příchodem významného aktéra: vozu Nissan Juke. Na evropském trhu nyní představují crossovery 8% segment malých vozů (segment B). Segmentu dominují ze 74% hatchbacky, zatímco jednoprostorové vozy představují necelých 11% a vozy komby o něco vice než 5%. Kupé a kabriolety zaujímají společně zbylá 2%.

 V Evropě představovaly v roce 2012 crossovery roční objem řádově 257 000 vozů. V roce 2013 se podíl crossover téměř zdvojnásobil na 14%. Uvolňovat terén by jim měly po deseti letech úspěchu právě jednoprostorové vozy. Crossover má silnou osobnost – je to koncept schopný splnit potřeby mladých rodin i svobodných a zdá se, že má slibnou budoucnost.

 V roce 2013 bylo ve světě zaregistrováno 93 841 vozidel Renault Captur. Podle posledních registrací za uplynulé měsíce se Captur nachází na prvním místě v Evropě před konkurenčními modely 2008 a Juke.Již před koncem loňského roku dosáhl počet vyrobených modelů Captur 100 000 kusů.

 Po květnovém uvedení na český trh se prodalo 327 kusů tohoto modelu, přičemž první klienti si vůz odvezli v červnu. Téměř 60% klientů si vybralo Captur v nejvyšší výbavě Dynamique 120 EDC s dvou spojkovou automatickou převodovkou EDC. Téměř 25% klientův České republice upřednostnilo novou motorizaci 1,2 TCe a přes 60% zákazníků odjelo ze showroomů s vozem s dvoubarevnou karoserií.

 Model Captur je vedle nového Clia prvním reprezentantem nového designérského směru značky. O tom, že svůj cíl – zaujmout na první pohled – vice než splnil, svědčí o tom jeho obchodní úspěch v celé Evropě. Tento model nám přinesl velký zájem u klientů, kteří zatím o značce Renault vůbec neuvažovali. Je to pro nás velký příslib do budoucnosti, řekl Zdeněk Grunt, ředitel zastoupení Renault ČR, a.s.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault Captur

Renault Captur

Toto je článek o modelu Renault Captur

Renault Captur 2014 - fotky

Co na něj říkáte?

Renault Captur 2014 - fotky

Co na něj říkáte?

Malé SUV Renault Captur zamířilo do prodeje, sází na vnější efekt

Renault Captur je městský crossover s rozměry 4,12 m x 1,77 m x 1,57 m. Světlá výška činí 200 mm, což pomůže při jízdě na polní či lesní cestě, jakkoliv toto módní malé SUV bude nejspíš okupovat centra větších měst. Vzhledem k posuvné zadní lavici lze částečně zvětšit objem zavazadlového prostoru - ze základních 377 litrů až na 455 litrů.

Nabídka motorů bude kopírovat model Clio. Na výběr také bu...

Renault ukázal nový Captur

Renault oficiálně uvedl,že jde o automobil postavený na podvozku modelu Clio. Na délku bude mít Captur 4,12 metru, jak bude široký nebo vysoký, je ale zatím zahaleno tajemstvím.Motory budou kopírovat model Clio. Na výběr také bude přeplňovaný tříválec TCE s objemem 0,9 litru (89 k / 69 kW) a turbodiesel 1,5 dCi (stejný výkon jako 0,9 TCE). Renault naznačil výbavu jde například o asistenta rozjezdu...

Crossover Renault Captur odhalen

Renault odhalil svůj koncept nového crossover ještě před jeho oficiálním debutem na ženevském autosalonu.

Nový "lidský" design

Přezývaný Captur s velikostí mezi Clio a Megane, tenhle koncept je druhý ze šesti částí série konceptu nazvaných „Lidský koloběh života“. Nápad pochází z hlavy Laurensa Van den Ackera, nového hlavního designéra značky Renault, který nám postupné poodkrývá budoucí desig...


Články