Články


Renault Alpine: předobraz budoucí sportovní zadokolky

2015-06-21 Přečteno: 1 380x

Renault na letošním Le Mans ukázal koncept připravovaného auta s pohonem zadních kol. Tento model by měl vzkřísit značku Alpine, kterou Francouzi pro upravené renaulty používali v padesátých až sedmdesátých letech.

Modro-oranžový plně funkční koncept, oslavující 60 let značky Alpine, se ukázal těsně před zahájením slavného závodu Le Mans. Přední část vozu může někomu podle tvaru světlometů či kapoty připomínat slavné Porshe 911.

Miniaturní zpětná zrcátka u sériového vozu, jenž by se měl ukázat příští rok v Ženevě, zcela jistě nebudou; hezká kola s centrální maticí a nízkoprofilovými pneumatikami by si produkční verze mohla zachovat. Velikost kol (odhadujeme průměr minimálně 20 palců) ale Renault bůhví proč nezveřejnil.

Tajemný je Renault, i co se týče pohonné jednotky; média tak spekulují nad přeplňovanou šestnáctistovkou z Clia RS nebo dvoulitrovým turbo motorem z Mégane RS, přičemž my bychom vsadili spíše na druhou variantu.

Sériové provedení by mělo vážit lehce nad jednu tunu, k dostání bude s manuální převodovkou a pohonem zadních kol - což je pro malé, cenově dostupné sportovní kupé jediná správná volba. Podobný koncept najdeme třeba u sériového Subaru BRZ, respektive Toyoty GT86.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault Alpine

Renault Alpine

Toto je článek o modelu Renault Alpine

Renault Alpine A110 letos slaví 40 let!

Počátkem 50. let minulého století si francouzský prodejce vozů značky Renault a úspěšný soutěžní jezdec z Dieppe Jean Rédélé upravil Renault 4CV, se kterým dosáhl několika úspěchů v automobilových soutěžích.

Vůz ho nadchl a tak se rozhodl posléze postavit si vlastní sportovní auto. Jako základ a zásobárnu náhradních dílů si ale ponechal již zmíněnou 4CV, ze kterého vznikl vůbec první Alpine A106....


Články