Články


Nový Renault Fluence, dynamický a technologický

2013-02-10 Přečteno: 1 382x

Renault Fluence vyvinutý ve spolupráci a inženýry skupiny a uvedený na trh na konci roku 2009, je tří prostorový statutární sedan s mezinárodním určením. S celkovým počtem 255 000 vozidel uvedených do provozu ve více než 80 zemí světa se rychle stal neodmyslitelnou součástí každého trhu.

O tři roky později uvádí Renault na trh nový Renault Fluence ,který má jako facelift posílit ofenzivu společnosti Renault v tomto segmentu. Model, jehož hladký a elegantní design získal na dynamičnosti a modernosti, byl poprvé představen na autosalonu v Istanbulu v listopadu 2012. Tato nová verze staví na přednostech jako komfort a prostornost a klade důraz na technologii a kvalitní zpracování.

Vyrábí se v závodu Oyak-Renault v Burse (Turecko) a jeho prodej bude zahájen v lednu 2013 v Turecku a následně v průběhu celého roku v ostatních zemích celého světa.

Výraznější a dynamičtější styl

4 622 mm na délku, rozvor 2 703 mm, 1 489 mm na výšku a 1 809 na šířku, tyto vyvážené a velkorysé rozměry zapisují nový Renault Fluence do světa velkých tří prostorových sedanů segmentu C (kompaktní rodinné vozy). Nový Fluence se vyznačuje hladkým a moderním stylem a identifikační přídí značky s výraznější dynamičností. V interiéru se opakují prvky předchozí verze, které jsou však propracovanější.

Technologie v podobě různých palubních asistentů

Nový Renault Fluence nabízí špičkovou technologickou výbavu, jejímž cílem je usnadnit řízení. Řidič má k dispozici asistenta rozjezdu do svahu, elektronickou parkovací brzdu a tempomat či omezovač.

Hospodárné a výkonné motory

Nový Renault Fluence má škálu motorů uzpůsobenou očekáváním zákazníků různých zemí prodeje. Motory jsou kombinací hospodárnosti a radosti z jízdy:

  • 4 vznětové verze, nový motor 1.6 dCi 130 BVM6 a i nadále 1.5 dCi 90 BVM5, 1.5 dCi 110 BVM6, 1.5 dCi 110 EDC.
  • 1 zážehovou verzi, 1.6 16v 110 BVM5
  • 6stupňová převodovka s dvojitou spojkou EDC (Efficiant Dual Clutch)

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault Fluence

Renault Fluence

Toto je článek o modelu Renault Fluence

Renault po třech letech přestal vyrábět elektrický Fluence Z. E.

První elektrický model v nabídce Renaultu se koncem minulého roku přestal vyrábět. Důvodem byl nezájem zákazníků. Vloni se celo světově prodalo pouhých 917 kusů tohoto elektrického sedanu.

Fluence Z. E. (Zero Emission), do konce loňského roku vyráběný v turecké Burse, technicky vychází z klasického Fluence. Tedy velkého a levného sedanu. Rozdílem je samozřejmě absence spalovacího motoru, namísto ...

Test Renaultu Fluence 1,6 dCi: hodně prostoru za slušné peníze

Renault Fluence prošel po třech letech od svého uvedení decentním omlazením. Změnila se zejména příď, uvnitř jsou změny spíše kosmetické - jiný rychloměr, pro dražší výbavy multimediální systém Renault R-Link s dotykovou obrazovkou.

Testovaný exemplář měl mimochodem jednodušší provedení, které třebaže zvládne přehrávat MP3 soubory z USB vstupu či CD, má nepříjemné ovládání prostřednictvím malých ...


Články