Články


Malé SUV Renault Captur zamířilo do prodeje, sází na vnější efekt

2013-05-18 Přečteno: 1 798x

Renault Captur je městský crossover s rozměry 4,12 m x 1,77 m x 1,57 m. Světlá výška činí 200 mm, což pomůže při jízdě na polní či lesní cestě, jakkoliv toto módní malé SUV bude nejspíš okupovat centra větších měst. Vzhledem k posuvné zadní lavici lze částečně zvětšit objem zavazadlového prostoru - ze základních 377 litrů až na 455 litrů.

Nabídka motorů bude kopírovat model Clio. Na výběr také bude přeplňovaný tříválec TCE s objemem 0,9 litru (89 k / 69 kW) a turbodiesel 1,5 dCi (stejný výkon jako 0,9 TCE). Vrcholnou verzí je pak motor 1,2 TCe o výkonu 88 kW/120 k, který se stejně jako v Cliu RS - nabízí jenom s automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC (Efficient Dual Clutch), která je zárukou vysokého jízdního komfortu. Pokud jde o vznětový motor Energy  dCi 90, nespotřebovává více než 3,6 l na 100 km a jeho emise činí pouze 95g CO2 / km : rekord v této kategorii. Později bude rovněž k dispozici s převodovkou EDC.

 Zajímavostí je výsuvná (nikoliv klasicky výklopná) schránka na straně spolujezdce, která nabídne objem 11 litrů. Netradičním prvkem je i čalounění sedadel; to je opatřené zipy a lze díky tomu sundat a prát v pračce. Pokud by majitele nudilo barevné provedení, lze jednoduše přikoupit nové barevné svrchní čalounění. Se svojí velkorysou standardní výbavou nabízí Renault Captur u všech verzí výbavu hodnou vyšších segmentů: zadní posuvné sedadlo (v rozsahu 160 mm), zásuvka na straně spolujezdce, otočné dno zavazadlového prostoru, karta místo klíče pro otevření a startování, variabilní posilovač řízení, elektricky nastavitelná zpětná vnější zrcátka s rozmrazováním, výškově a podélně nastavitelný volant, pomoc při rozjezdu do kopce HSA (Hill Start Assist), ABS, AFU, ESC, funkce Bluetooth pro audio a telefonování, vstup USB a Jack, tempomat s omezovačem rychlosti, směrová světla s režimem dálnice.    

 Renault Captur je vyráběn ve španělském Valladolidu. V nabídce jsou kromě dvoubarevných karoserií rovněž polepy karoserie a různě barevné dekory interiéru. Základní verze s motorem 0,9 TCe v Česku přijde na 299 900 korun, diesel 1,5 dCi je za 359 900 korun. Zájemci o nejsilnější motor v nabídce musí sáhnout po druhém výbavovém stupni a zaplatí od 379 900 korun.   

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault Captur

Renault Captur

Toto je článek o modelu Renault Captur

Renault Captur, úspěšná cesta městského crossoveru podle Renaultu

Crossovery v segmentu B tvoří velmi mladý trh, který vzniknul v roce 2010 s příchodem významného aktéra: vozu Nissan Juke. Na evropském trhu nyní představují crossovery 8% segment malých vozů (segment B). Segmentu dominují ze 74% hatchbacky, zatímco jednoprostorové vozy představují necelých 11% a vozy komby o něco vice než 5%. Kupé a kabriolety zaujímají společně zbylá 2%.

 V Evropě představovaly...

Renault Captur 2014 - fotky

Co na něj říkáte?

Renault Captur 2014 - fotky

Co na něj říkáte?

Renault ukázal nový Captur

Renault oficiálně uvedl,že jde o automobil postavený na podvozku modelu Clio. Na délku bude mít Captur 4,12 metru, jak bude široký nebo vysoký, je ale zatím zahaleno tajemstvím.Motory budou kopírovat model Clio. Na výběr také bude přeplňovaný tříválec TCE s objemem 0,9 litru (89 k / 69 kW) a turbodiesel 1,5 dCi (stejný výkon jako 0,9 TCE). Renault naznačil výbavu jde například o asistenta rozjezdu...

Crossover Renault Captur odhalen

Renault odhalil svůj koncept nového crossover ještě před jeho oficiálním debutem na ženevském autosalonu.

Nový "lidský" design

Přezývaný Captur s velikostí mezi Clio a Megane, tenhle koncept je druhý ze šesti částí série konceptu nazvaných „Lidský koloběh života“. Nápad pochází z hlavy Laurensa Van den Ackera, nového hlavního designéra značky Renault, který nám postupné poodkrývá budoucí desig...


Články