Články


Crossover Renault Captur odhalen

2011-02-11 Přečteno: 2 067x

Renault odhalil svůj koncept nového crossover ještě před jeho oficiálním debutem na ženevském autosalonu.

Nový "lidský" design

Přezývaný Captur s velikostí mezi Clio a Megane, tenhle koncept je druhý ze šesti částí série konceptu nazvaných „Lidský koloběh života“. Nápad pochází z hlavy Laurensa Van den Ackera, nového hlavního designéra značky Renault, který nám postupné poodkrývá budoucí designovou strategii značky.  Nový „lidský“ design vystihujou dle Ackera tři slova: jednoduchost, smyslnost, vřelost (simple, sensous, warm).

Z předcházejícího konceptu DeZir kupé sportovní Captur přebírá rysy přední masky, nahoru vyklápěcí dveře a futuristickou kabinu. Renault zařadil tenhle 1300kg dvousedadlový model mezi kupé, kabriolet, městské vozidlo a off-road. Má sundavací pevnou střechu, která po odstranění odhaluje strukturu Captur z karbonových vláken.

LED světla, 22“ litá kola, matná křídla, osobitá oranžová barva, exteriérový koncepční designér Julio Lozano se při práci na návrhu nechal inspirovat zejména elegancí atletů a krásou jejich svalstva.

Interiér

Oranžové téma se proplétá také do interiéru. Charakteristickým znakem je fluorescenční osvětlení a průsvitný  materiál pro středovou konzolu, palubní desku a obložení dveří. Karbonová anatomicky tvarovaná sedadla a volant jsou potaženy sivou kůži.

Odkládací deska za sedadly je vypletena třemi vrstvami elastického lana, které muže byt použito pro zabezpečení batožiny anebo dokonce jako sezení podobný houpací  síti. Zadní sedadla vybaveny opěrkami hlavy a pásy mohou být vysunuty ze zadních stran kabiny a vůz se může změnit z dvou na čtyřsedadlový.

Technické novinky

Auto je také prezentací nového Visio systému od Renaultu. Používá dopředu směrující kameru namontovanou na horní část předního skla pro mapování podmínek na silnici a upozorňuje řidiče na případné nebezpečí před ním. Systém spojuje reálné snímky z kamery s grafickými informacemi pro zobrazení na obrazovce centrální přístrojové desky.

Tahle předokolka je poháněná novým twin-turbo motorem Energy 1,6l dCi, který disponuje výkonem 158 koní a 380 Nm kroutícího momentu přenášeného přes dvoulamelovou spojku. CO2 emise jsou jenom 99g/km a na stovku zrychlí za 8 sekund.

Jestli jedno z hnacích kol ztratí trakci, nový mechanický samosvorný diferenciál "RX2" přesměruje kroutící moment do kola s nejlepším záběrem.  

Zdroj: Autocar.co.uk   Autor:Nel

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Renault Captur

Renault Captur

Toto je článek o modelu Renault Captur

Renault Captur, úspěšná cesta městského crossoveru podle Renaultu

Crossovery v segmentu B tvoří velmi mladý trh, který vzniknul v roce 2010 s příchodem významného aktéra: vozu Nissan Juke. Na evropském trhu nyní představují crossovery 8% segment malých vozů (segment B). Segmentu dominují ze 74% hatchbacky, zatímco jednoprostorové vozy představují necelých 11% a vozy komby o něco vice než 5%. Kupé a kabriolety zaujímají společně zbylá 2%.

 V Evropě představovaly...

Renault Captur 2014 - fotky

Co na něj říkáte?

Renault Captur 2014 - fotky

Co na něj říkáte?

Malé SUV Renault Captur zamířilo do prodeje, sází na vnější efekt

Renault Captur je městský crossover s rozměry 4,12 m x 1,77 m x 1,57 m. Světlá výška činí 200 mm, což pomůže při jízdě na polní či lesní cestě, jakkoliv toto módní malé SUV bude nejspíš okupovat centra větších měst. Vzhledem k posuvné zadní lavici lze částečně zvětšit objem zavazadlového prostoru - ze základních 377 litrů až na 455 litrů.

Nabídka motorů bude kopírovat model Clio. Na výběr také bu...

Renault ukázal nový Captur

Renault oficiálně uvedl,že jde o automobil postavený na podvozku modelu Clio. Na délku bude mít Captur 4,12 metru, jak bude široký nebo vysoký, je ale zatím zahaleno tajemstvím.Motory budou kopírovat model Clio. Na výběr také bude přeplňovaný tříválec TCE s objemem 0,9 litru (89 k / 69 kW) a turbodiesel 1,5 dCi (stejný výkon jako 0,9 TCE). Renault naznačil výbavu jde například o asistenta rozjezdu...


Články