Články


Alpine obhajuje svůj titul v ELMS a přichází s novými ambicemi pro závod 24 hodin LE MANS

2014-04-23 Přečteno: 938x

Pro svůj loňský návrat k závodění podnikl tým Alpine nevídanou cestu korunovanou v European Le Mans Series (ELMS).V roce 2014 přichází tým Signatech-Alpine s novými ambicemi v podobě obhajoby svého titulu a usiluje o stupeň vítězů LM P2 na závodech 24 hodin Le Mans.

Vedle Nelsona Panciaticiho a Paula – Loupa Chatina přichází britský pilot Oliver Webb.Tento sportovní program je součástí znovuzrození značky Alpine. Model Berlinette XXl. století bude uveden na trh v roce 2016.

Vítězný návrat týmu Alpine v roce 2013 – vítězství a tři účasti na stupních vítězů v rámci ELMS- potvrdil nový elán legendární značky. Pro tuto druhou sezonu se prioritou stává závod 24 hodin Le Mans.

Nová stránka výjimečné historie týmu Alpine byla napsána loňskou sezonu, připomíná Bernard Ollivier. Projekt byl od samého začátku ambiciózní. Talent a práce celého týmu umožnily získat tři první tituly této nové éry. Naše kolektivní vítězství je pouhou etapou celého dobrodružství. Alpine žije sportem, lidským dobrodružstvím, technickými výzvami a průmyslovým projektem. Jedná se zároveň o mezinárodní vizi a jsme rádi, že ve svých řadách můžeme přivítat britského pilota. Lidské dobrodružství, které jsme prožili od začátku 2013, nadšení, jež vzbudil návrat týmu Alpine do světa závodů, a jednotlivě získané trofeje spustily neuvěřitelnou dynamiku. Tato druhá sezona se jeví jako ještě napínavější. Celý tým je připraven se s touto výzvou znovu poprat.

Podle nového nařízení 2014 vydaného European Le mans Series bude nyní trvat 4 hodiny. Za volantem se vystřídají tři piloti.

Za volantem týmu Alpine A450 bude tuto sezonu vítěz European Le mans Series v roce 2013 Nelson Panciatici. Od chvíle, kdy jsme nad hlavou zdvihli pohár ELMS, nemyslíme na nic jiného, chceme vítězství rozšířit o další. Je nutné obhájit tento titul a zazářit v Le mans. Paul-Loup Chatin a Oliver Webb jsou velmi dobří piloti.

Pilot Alpine Junior loňské sezonu a objev roku 2013 Paul-Loup Chatin prokázal svojí schopnost rychle se vyrovnat se specifikami světa vytrvalostních závodů.  Získal titul v kategorii LM PC v rámci European Le Mans Series a v roce 2014 bude za volantem Alpine A450.

Je to etapa navíc, potvrdil Paul- Loup. Stát se součástí týmu Signatech –Alpine bylo sázkou do loterie. Tituly za rok 2013 prokázaly, že projekt stojí na pevných základech. Cílem je pokračovat v této stoupající fázi. Je na nás, abychom byli stejně vysoko jako naše ambice. Tým Signatech- Alpine se loňský rok skládal z francouzských pilotů a letos se internacionalizuje příchodem britské naděje.

Ve svých 22 letech začíná Oliver Webb ve vytrvalostních závodech po dlouhé kariéře strávené v jednomístných vozech. Podle členů svého týmu počítá s využitím svých zkušeností, aby se prosadil se značkou Signatech- Alpine. Jeho zajímavé vazby s Francií – jeho matka je Francouzka- představují pouze další skutečnosti, která mu pomůže se začlenit.

Pro mě je to nové dobrodružství, zdůrazňuje Oliver. Miluju atmosféru, která panuje ve vytrvalosti. Myšlenka účasti v týmovém závodě mě přitahuje. Pilotovat pro Signatech- Alpine je nejlepší způsob jak v této kategorií začít. Alpine je značka, která je součástí automobilového dědictví a historie Le Mans. Už jsme spolu začali pracovat. Tým je velmi profesionální, přátelský a stmelený. Je tu dobrá nálada, která určitě napomohla k již získaných výsledkům. Alpine A450 bude za účelem prvních oficiálních testů Europen Le Mans Series na trati od 1. a 2. dubna na okruhu Paul Ricard.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články